Tradycyjne metody nauki nie działają. Co z tym zrobić?

To wszystko jest nie tak. Potrzebujemy języków obcych (w szczególności angielskiego) teraz bardziej niż kiedykolwiek, ale większość z nas nie wie, jak się ich skutecznie nauczyć. Problem polega na tym, że jesteśmy uczeni języków w sposób, który jest nieefektywny i nieskuteczny.

Tradycyjny sposób nauki języka obcego polega na rozpoczęciu od podstaw, takich jak gramatyka i słownictwo. Następnie przechodzi się do trudniejszych pojęć, takich jak koniugacja i deklinacja. Nauka języka to gra pamięciowa i takie podejście jest nieskuteczne, ponieważ bardzo trudno jest zachować wszystkie te informacje w pamięci.

Większość z nas ma mentalny obraz tego, jak wygląda i brzmi doskonała znajomość angielskiego. Porównujemy się do tego modelu w momencie rozpoczęcia nauki języka. Myślimy, że musimy być w stanie mówić jak native speaker, aby być uznanym za biegłego. To nie jest prawda. Można być biegłym w języku obcym nie będąc w stanie mówić jak native speaker.

Celem nauki języka obcego powinna być umiejętność porozumiewania się w tym języku. Oznacza to, że musisz być w stanie rozumieć i być rozumianym. Nie musisz być doskonały, wystarczy, że będziesz w stanie się komunikować.

Najlepszym sposobem na naukę języka obcego jest rozpoczęcie używania go od pierwszego dnia. Nie martw się o popełnianie błędów, po prostu staraj się komunikować. Im więcej używasz języka, tym lepszy się w nim staniesz.

Spójrz na dzieci (to jeden z naszych ulubionych przykładów); obserwuj je, gdy uczą się nowej gry. Ich początkowym celem jest dotarcie do poziomu 1. Ich gra nie jest doskonała. Popełniają po drodze wiele błędów, ale to nie znaczy, że przestają próbować. Nie wstydzą się też przed swoimi przyjaciółmi. Po prostu grają dalej i czerpią z tego jak najwięcej przyjemności.

To samo można odnieść do nauki języka obcego. Oczywiście, nie możesz zacząć używać języka obcego od pierwszego dnia, jeśli nic o nim nie wiesz. Trzeba zacząć od podstaw. Ale celem powinno być dojście do poziomu 1 tak szybko, jak to możliwe.

Najlepszym sposobem na naukę języka obcego jest używanie go jak najczęściej. Im więcej go używasz, tym lepszy się stajesz. Zapomnij o tradycyjnej metodzie nauki w trudny sposób. Spraw, aby była ona przyjemna, spraw, aby była zabawą i abyś dobrze się bawił.


Przyjaciele, którzy tak jak Ty chcą się nauczyć angielskiego.

Wspierająca społeczność.

Wyzwania językowe i cykliczne spotkania.

To wszystko na Just Friends!

Photo by Nik Shuliahin 💛💙 on Unsplash

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *