Quiz: Articles a/an/the/-

Każdy język ma swoje niuanse, angielski nie jest wyjątkiem, a jednym z jego subtelniejszych punktów jest użycie ”the”. Ten prosty, trzyliterowy wyraz, jest jednym z najczęściej używanych, jednak jego poprawne zastosowanie może być dla wielu problemem.

Użycie ”the” może, z jednej strony, wydawać się proste – ale bardzo często wiąże się z nieporozumieniami. Często zastanawiamy się: czy powiedzieć ”the hospital” czy ”hospital”? ”The internet” czy ”internet”? Czy używamy ”the” przed nazwami gór czy nie? A może z nazwami krajów? Czy mówimy ”The United States” czy po prostu ”United States”? Czy używamy ”the” przed nazwami rzek? Te pytania często stwarzają trudności dla osób uczących się angielskiego.

By zrozumieć czarujący i skomplikowany świat użycia ”the” zapraszamy na kurs Just Grammar, dostępny w ramach subskrypcji Just Friends. A dzisiaj w ramach promocji jedna z lekcji. W ciągu niecałych trzech minut Justyna rozwieje wiele wątpliwości związanych z użyciem ”the”. Pod lekcją link do e-booka – ściągnij i zapisz na później.

Rozwiąż quiz po obejrzeniu video.

[HDquiz quiz = “3918”]

Just Friends

Wyjątkowe materiały, kontakt z innymi osobami o podobnych celach językowych, miesięczne wyzwania, codzienne konwersacje i wiele innych korzyści.

Jeszcze dzisiaj dołącz do najlepszej społeczności językowej!