Rozmowa z ChatGPT?

Mam nadzieję, że masz już konto na ChatGPT?

Pewnie już wiesz, że główne okno programu wygląda jak rozmowa ze znajomym, np. na Messengerze. Tyle, że po drugiej stronie jest robot.



Kiedy czatujesz z przyjaciółką/przyjacielem, druga osoba zazwyczaj orientuje się w całej rozmowie, a nie tylko ostatniej Twojej wiadomości. Możecie na przykład rozmawiać na temat festiwali; Ty piszesz, że wybierasz się w tym roku na Open’era i Męskie Granie. Jeśli skupicie się na przykład na Open’erze i przez pięć minut będziecie rozmawiać tylko na ten temat, a później nagle Twoja przyjaciółka/przyjaciel zapyta „A kiedy jest ten drugi festiwal?”, to wiesz, o który chodzi, prawda?



ChatGPT również pamięta całą rozmowę, a nie tylko ostatnią wiadomość—nazywamy to kontekstem. Możesz to wykorzystać na wiele sposobów. Dzisiaj pokażę Ci jeden z nich.

Jeśli zadasz pytanie z wczorajszego maila („jak się uczyć języków?”), ChatGPT prawdopodobnie zaprezentuje Ci kilka punktów. Mi zaproponował: 1. określ cele, 2. ucz się regularnie, 3. wykorzystuj różne źródła, 4. praktykuj mówienie i słuchanie, itd. W tym miejscu możesz opuścić czat, ale jego prawdziwa siła drzemie w tym, jak poprowadzisz rozmowę dalej.



Możesz np. napisać: rozwiń punkt 4.

Dostaniesz kolejne wskazówki, np. na temat mówienia i słuchania, po których możesz napisać:

rozwiń punkt 1 z pierwszej odpowiedzi

W ten sposób dostaniesz rady na temat ustalania celów.

Co więcej, jeśli napiszesz:

połącz te dwie odpowiedzi

Dostaniesz radę, w której ChatGPT odniesie się do ustalania celów i jednocześnie praktyki mówienia i słuchania.

W ten sposób możesz prowadzić bardzo długie rozmowy, a ChatGPT będzie pamiętał cały kontekst. Spróbuj! 😀



A już jutro pokażę Ci, jak wyciągnąć z ChatGPT jak najwięcej.



Do zobaczenia!

Konrad

ps: jeśli nie dotarł do Ciebie wczorajszy mail nt. zakładania konta ChatGPT, możesz go przeczytać tutaj: https://justtakealesson.pl/chatgpt-mail1/